پژواک نیوز

ادعای نقاشی ندارم؛ گاهی شعر هم می‌گویم • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

ادعای نقاشی ندارم؛ گاهی شعر هم می‌گویم

دسته بندی : خبری زناشویی تاریخ : پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

رضا بابک که در قاب تلویزیون و روی صحنه تئاتر، خاطره‌های زیادی برای آقام ایران رقم زده قصد دارد نمایشگاه نقاشی‌های خود را برگزار کند و می‌گوید: امتیاز نقاشی در مقایسه با کارهای نمایشی این اســـــت که آدم خودش با خودش قرار می‌گذارد و انجام کار خیلی منوط به هماهنگی با گروه نیست.

به نقل ایسنا، این نمایشگاه با نام «خانومگ نقاشی» مجموعه‌ای از آثار نقاشی این هنرمند را که به گیم‌های خود در تلویزیون و تئاتر منطقهه اســـــت، در معرض دید قرار می‌دهد.

رضا بابک ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ در پایتخت متولد انجام گرفت؛ او در رشته گیمگری و کارگردانی تحصیل انجامه و در خانومدگی هنری خود به عنوان نویسنده، گیمگر، کارگردان و صدا فعالیت انجامه اســـــت. «آرایشگاه زیبا» یکی از معروف‌ترین آثار بابک اســـــت که تاثیر زیادی در مجبوبیت این گیمگر در میان آقام داشت. همچنین صدای «آقا حنایی» سریال «خونه مادربزرگه» برای زیادی یادآور خاطرات و پلن‌های تلویزیونی کودکیشان اســـــت.

او درباره این نمایشگاه می‌گوید: من اصولا نقاش نیستم و ادعای نقاشی ندارم. دوستانی که با من در زمینه نقاشی معاشرت می‌کنند، معتقد هستند که این تاکید بر نقاش نبودن اســـــت که جالب اســـــت.

بابک ادامه می‌دهد: نمی‌خواهم نامم به عنوان نقاش مطرح شود زیرا این کار، حرفه‌ای اســـــت که توانایی‌های خاص خودش را می‌طلبد. نقاشی‌هایی که من ارائه می‌کنم افزایش، دربردارنده حس و حال من اســـــت و تصویر های اســـــت که با ترکیب رنگ‌ها خلق انجام گرفته اســـــت. این نقاشی‌ها مانند زمانی که روی صحنه تئاتر می‌روم، به من انرژی می‌دهد.

این هنرمند می‌گوید: من چون کپی‌کاری بلد نیستم، این نقاشی‌ها در لحظه اتفاق می‌افتد و تصویر های هست که مفاهیمی را نشان می‌دهد. این‌ها نقاشی با مداد شمعی اســـــت و گاهی مخلوطی از ماژیک و اکریلیک به آن اضافه می‌شود. من خیلی به دنبال این نبودم از وسیله خاصی اســـــتفاده کنم بلکه این نقاشی‌ها، بافت و فرمی اســـــت که با مدادشمعی ایجاد می‌شود. در این سال‌ها انقدر جسارت نداشتم که نمایشگاه بگذارم اما دوستان اصرار داشتند حالا که نقاشی می‌کشم این‌ها را در معرض دید دیگران قرار بدم تا دوستان دیگر هم این کارها را ببینند.

او همچنین درباره کارهای هنری‌ای که انجام می‌دهد، اظهار می‌کند: سال‌ها اســـــت نقاشی می‌کشم هرتعداد گاهی بین کارهایم فاصله زمانی افتاده اســـــت. بعد از انقلاب یک سالی با آبرنگ نقاشی‌هایی می‌کشیدم به دلیل اینکه گیم نمی انجامم می‌خواســـــتم خودم را به نوعی تخلیه کنم. به غیر از نقاشی کارهای دیگری هم انجام می‌دهم و گاهی شعر می‌گویم. گیمگری و کارگردانی هم جزو کارهایی هست که انجام می‌دهم.

بابک توضیح می‌هد: این نمایشگاه ۳۰ تابلو را به نمایش می‌گذارد که اغلب آن‌ها، قاب‌های کوچکی هستند. کار بزرگ ندارم و افزایش در حد کاغذ A۴ اســـــت. امیدوارم این نمایشگاه دورهم نیکوی باانجام گرفت تا دوستان و آشنایان گردهم بیایند و ساعات نیکوی را داشته باشند.

این هنرمند در پایان می‌گوید: امتیاز نقاشی در مقایسه با کارهای نمایشی مانند تئاتر این اســـــت که آدم خودش با خودش قرار می‌گذارد و انجام کار خیلی منوط به هماهنگی با گروه نیست. کسی که نقاشی می‌کانجام گرفت به تنهایی کارش را انجام می‌دهد و ضرورت ندارد با جمع هماهنگ کند.

این نمایشگاه جمعه ۲۸ اردیبهشت‌ماه تایم ۱۹ در موسسه هنری سکو به نشانی میرداماد، روبروی بانک مرکزی، خیابان تبریزیان، نبش ناخانومین، پلاک ۱۶، طبقه همکف افتتاح می‌شود.