پژواک نیوز

جزئیات دلیل مرگ گیمگر مطرح سینمای هالیوود/ سریع و خشن همچنان دلتنگ پل واکر + تصویر ها • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

امروز سالروز تولد پل واکر گیمگر فقید و مطرح سینمای هالیوود که با مجموعه فیلم‌های سریع و خشن به منطقهتی جهانی رسیده بود.

به نقل میزان، امروز سالروز تولد پل واکر گیمگر فقید و مطرح سینمای هالیوود که با مجموعه فیلم‌های سریع و خشن به منطقهتی جهانی رسیده بود.

واکر در ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۳ در منطقه گلندل در ایالت کالیفرنیا آمریکا چشم بر جهان گشود. دوران گیمگری واکر با گیم در تبلیغات تلویزیونی ” پامپرز ” در سن دو سالگی آغاز انجام گرفت!

 پل واکر

وی پس از طی انجامن مدارج تحصیلی با توجه به چهره خاص و علاقه ای که به گیمگری داشت تصمیم به ورود به حرفه گیمگری گرفت و در سال ۱۹۸۵ در تعدادین شوی تلویزیونی از جمله “بزرگراه به بهشت” و “مدیر کیه؟” حضور پیدا انجام.

دوران گیمگری واکر در سینما از سال ۱۹۸۶ با فیلم کمدی ترسناک “هیولا در قفسه” آغاز انجام گرفت. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت تعدادانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال ۱۹۹۸ با گیم در فیلم “ملاقات با دیدلز” توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد.

 پل واکر

واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران “ملاقات با دیلز” در تعدادین فیلم در نقش مکمل ظاهر انجام گرفت تا اینکه در سال ۲۰۰۱ موفق به حضور در فیلم اکشن “سریع و خشمگین” در مقابل ون دیزل انجام گرفت.

فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث منطقهت روز افزون واکر انجام گرفت و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم، جای پای وی را به عنوان یک گیمگر مستعد مطرح انجام.

 پل واکر

در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار “سریع و خشن”، در تعدادین اثر ارزشمند از جمله “پرچم پدران ما” به کارگردانی کلینت ایستوود و “هشت درجه زیر صفر” حضور پیدا انجام که به اعتبار جایگاه گیمگری وی افزود.

اما در ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۳ در تایم ۳:۳۰ بعد از ظهر، پُل واکر زمانی که به همراه دوستش راجر روداس در حالی که از یک مراسم خیریه خارج می‌انجام گرفتند، اتومبیل پورشه آنها در راه کنترل خود را از دست داده و با یک تیر دلیلغ برق برخورد انجامه و منفجر می‌شود. پس از اعزام نیروهای پلیس به ناحیه، دو جسد از این ماشین خارج می‌شود که یکی از آنها پُل واکر بود. پلیس علت این حادثه را سرعت غیرمجاز اعلام انجام.

 پل واکر

پروژه لازاروس، سارقان، وسیله نقلیه ۱۹، ماجراهای دکه سمساری، تایم‌ها، عمارت‌های آجری و سریع و خشن از جمله حیاتی‌ترین آثاری بود که واکر در آنها به ایفای نقش پرداخته بود.