پژواک نیوز

دانه های یکی زیر، یکی رو، با صلوات بافته می شوند • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

دانه های یکی زیر، یکی رو، با صلوات بافته می شوند

دسته بندی : خبری زناشویی تاریخ : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

گزارشی از پویش آقامی «بافت لباس گرم برای مدافعان حرم»؛

زمانی بود که مدافعان حرم در گمنامی و غریبانه برای دفاع می رفتند اما حالا اسم و رسمشان شناخته تر انجام گرفته اســـــت، حالا لزوم حضور نیروهای ایرانی در خارج از مرزها بر همه شناخته انجام گرفته اســـــت، اکنون با رسیدن فصل سرما پویش آقامی «بافت لباس گرم برای مدافعان حرم» هم شروع به کار انجامه اســـــت و این بار مدافعان حرم ،گرم تر از سال های قبل به سوی مرزها می روند.

نشریه الکترونیک نقطه اوج به گرازش از خانومان کویر/ زمانی بود که مدافعان حرم در گمنامی و غریبانه برای دفاع می رفتند اما حالا اسم و رسمشان شناخته تر انجام گرفته اســـــت، حالا لزوم حضور نیروهای ایرانی در خارج از مرزها بر همه شناخته انجام گرفته اســـــت.

اکنون با رسیدن فصل سرما پویش آقامی «بافت لباس گرم برای مدافعان حرم» هم شروع به کار انجامه اســـــت و این بار مدافعان حرم، گرم تر از سال های قبل به سوی مرزها می روند.

رزمنده‌هایی که بی‌هیچ ادعایی کشور امن و آرام خودشان را ترک می‌انجامند تا فریاد کمک خواهی آقام مظلوم کشورهای مسلمان را بی‌پاسخ نگذارند. می‌رفتند تا حرم مطهر ائمه و بزرگان دین ما در سوریه و عراق سالم بماند و از طرف دیگر امنیت مرزهای کشورمان به خطر نیفتد. همه این‌ها در حالی بود که افزایش ما از حضور این آدم‌ها در جبهه مقاومت بی‌رویداد بودیم.

این گزارش روایتی از پایگاه بسیج ریحانه اســـــت که در زیر می خوانیم.

نامش زهرا گلستانی اســـــت؛ مادری که چهار فرخانومدش را بدون حضور پدر بزرگ انجامه اســـــت, همسرش را سی سال پیش از دست داد اما همت و امید به خدا را از دست نداد.

زهرا خانم سال ها با قالی بافی و کارهای متعدد فرخانومدانش را بزرگ می کند و کم کم سقفی برای آنها می سازد تا خانه ای گرم شود.

خانم گلستانی اکنون درب خانه اش را برای بسیج و فرخانومدان بسیجی کرمانی گشوده و سال هاســـــت که آنرا پایگاهی برای جوانان با بصیرت قرار داده اســـــت.

بچه های پایگاه ریحانه هم به قول خودشان از مادرشان زهرا خانم یاد گرفته اند که باید در کار خیر شرکت انجام و با همتشان هر تعداد قدمی کوچک اما با نیتی با اخلاص برای پایداری ایران گام بردارند.

آنها با جمعی دوستانه برای مدافعان حرم شال ، کلاه و دستکش می بافند، دانه ها را یکی یکی زیر و رو انجام میدهند و با صلوات به هم می بافند.

خانم صادقی مسئول پایگاه در گفتگو با ” خانومان کویر ” گفت: ایده ی انجام این کار را از تلگرام گرفتیم و وقتی متوجه انجام گرفتیم که مدافعان حرم نیاز به لباس های گرم، شال ، کلاه و دستکش دارند با هشدار رسانی به اعضای پایگاه شروع به بافتن انجامیم.

به صورت حتم هستند کسانی که نمی توانند ببافند ولی دوست دارند شرکت کنند در این صورت خودشان  یا کاموا می خرند و در اختیار خانم ها قرار می دهند و یا لباس بافتنی از بازار تهیه انجام میدهند.

مسئول پایگاه ریحانه ادامه داد: در نظر ما خانه داری و دفاع از خانواده حیاتی ترین وظیفه ی هر خانومی اســـــت بنابراین تصمیم گرفتیم که خانمهایی که امکان حضور در این مکان را ندارند، در خانه ببافند.

در کنار بافتن لباس، تهیه و بسته بندی خشکبار از جمله نخود، کشمش، پسته، بادام و میوه ی خشک انجام گرفته نیز در این پایگاه انجام می شود.

 خانم صادقی اما کارشان را در برابر عظمت کار مدافعان حرم قطره ای در برابر دریا می داند و می گوید: کار ما هیچ اســـــت اما با این نگاه که ما نیز پشتیبان آنها هستیم و در پشت جبهه آنان را یاری می کنیم ،اقدام به چنین کاری انجامیم.

 او ادامه داد: این طرح در همه پایگاهها در حال انجام انجام گرفتن اســـــت ودر این راه جوانان ، مادران جوان و یا سالمند و همچنین  خانواده های شهیدان ما را یاری انجام میدهند.

در زیر تصویر هایی از این همت را می بینید:

 

 

 

شایان ذکر اســـــت پایانی پایگاه های بسیج به پویش آقامی «بافت لباس گرم برای مدافعان حرم» پیوسته اند، در صورت تمایل به همکاری می توانید با مراجعه به پایگاههای بسیج در این امر خیر شرکت کنید.

از جمله ی این پایگاه ها :

پایگاه ریحانه، خیابان خورشید, کوچه ی ۷۶، سمت راســـــت، پلاک ۴۱

پایگاه نور ولایت، انتهای پل خورشید، منطقهک ولایت، مهدیه ی نور ولایت، شماره تماس: ۰۹۱۳۰۴۲۴۲۷۰