پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - اجرای طرح تلاوت نور در زیاد از 2 هزار مسجد ماخانومدران • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

 

مدیرکل ارشاد ماخانومدران اعلام انجام

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۱۷:۰۰

Share/Save/Bookmark

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماخانومدران از اجرای طرح تلاوت نور در زیاد از ۲ هزار مسجد اســـــتان در ماه مبارک رمضان رویداد داد.


اجرای طرح تلاوت نور در زیاد از 2 هزار مسجد ماخانومدران

به نقل پژواک نیوز، احد جاودانی بعد از ظهر امروز به معقولت در پیش بودن ماه مبارک رمضان و بیان پلن‌های جشن رمضان در جمع رویدادنگاران اظهار انجام: در ماه مبارک رمضان امسال ۱۵ نمایشگاه قرآنی، ۴۰ محفل انس با قرآن، ۶۶ نشست تخصصی با حضور اساتید حوزه علمیه، اجرای ۱۵ نمایش، ۱۵ شب شعر، مسابقه قرآنی و نهج‌اپژواک نیوزه، تجلیل از فعالان قرآنی، جشنواره کتاب وحی، نمایش فیلم‌های قرآنی و اکران فیلم در اســـــتان برگزار می‌شود.

وی از برگزاری جشنواره قرآنی کتابت وحی در منطقهستان آمل رویداد داد و افزود: در این جشنواره آثار تولیدی خوشنویسان به نمایش گذاشته می‌شود و آثار پس از مورد داوری قرار گرفتن در اختیار علاقه‌مندان به قرآن و آموزه‌های دینی قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماخانومدران ادامه داد: برآورد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری پلن‌های جشن رمضان بر این اســـــت اســـــتقبال نیکوی از سوی علاقه‌مندان صورت خواهد گرفت و شاهد فضای فرهنگی نیکوی در مساجد سطح اســـــتان باشیم.

این مسئول اضافه انجام: جلوه‌های آواز ایرانی در مناجات‌خوانی یکی دیگر از پلن‌هایی اســـــت که در این ماه برگزار می‌شود و برپایی این پلن از سوی انجمن موسیقی ماخانومدران با همکاری کانون مساجد در یکی از بزرگ اســـــتان برگزار خواهد انجام گرفت.

جاودانی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان اجرای طرح تلاوت نور در زیاد از ۲ هزار مسجد اســـــتان برپا می‌شود، گفت: اســـــتفاده از ابزار هنر در مسجد برای ما زیاد با اهمیت اســـــت و بر این اساس سعی داریم آموزه‌های دینی را با ابزار هنر در قالب فیلم، تئاتر، شعر، داســـــتان و قصه برای مخاطب جامعه خود و نسل جوان انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری پلن‌های جشن رمضان ۱۹۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته انجام گرفت، گفت: ماخانومدران از جمله اســـــتان‌های فرهنگی اســـــت و آقام علاقه‌مند به حوزه فرهنگ هستند و بر این اساس اســـــتقبال نیکوی از پلن‌های جشن رمضان در اســـــتان خواهد انجام گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ماخانومدران اظهار انجام: سال گذشته ۲۶۰ میلیون تومان در حوزه قرآنی هزینه انجام گرفت و امسال به ۳۶۰ میلیون تومان رسیده اســـــت.

جاودانی به موسسات قرآنی در اســـــتان اشاره انجام و گفت: ۸۰ موسسه قرآنی در اســـــتان داریم که از سوی اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی مجوز فعالیت دریافت انجامند و در دو سه سال اخیر شاهد فعالیت مطلوب قرآنی در سطح اســـــتان هستیم.