پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - اعتراف تلخ حکومت سعودی درباره ملت یمن؛ عربستان تنها مرکز تامین خون در یمن را ویران انجام • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۱۰:۵۶

Share/Save/Bookmark

 

یک عضو کمیته ملی مستندسازی جنایت‌های اشغالگران و هماهنگی تلاش‌ها برای امدادرسانی در یمن تاکید انجام که حضور آقام در تشییع پیکر “صالح الصماد” باوجود بمباران مناطق پیرامونی محل تشییع، نشان دهنده اقتدار و عزتمندی ملت یمن اســـــت.

به نقل پژواک نیوز،”یوسف مجمل الحاضری” عضو کمیته ملی مستندسازی جنایت‌های اشغالگران و هماهنگی تلاش‌ها برای امدادرسانی در یمن در گفت‌وگو با رویدادنگار گروه بین الملل رویدادگزاری تسنیم مراسم تشیع پیکر “صالح الصماد” مدیر فقید شورای عالی سیاسی یمن را نشان عزتمندی و اقتدار ملت یمن دانست و گفت: دشمن ما در ابتدای جنگ شناخت تکمیلی از آقام یمن نداشت و این شناخت با گذشت زمان افزایش انجام گرفت و درک انجام که گزارش‌های سیاســـــتمداران مزدور یمنی مبنی بر مزدور بودن ملت یمن و چشم داشتن قبایل این کشور به کمک‌های مالی سفارت‌خانه‌های خارجی، دروغی زیاد نبوده اســـــت. می‌توان گفت با گذشت زیاد از هزار روز از جنگ شناخت سعودی‌ها از آقام یمن نیز تکمیل تر انجام گرفت.

وی ادامه داد: امروز سعودی‌ها درک انجامه‌اند که آقام یمن عزتمند، قدرتمند و شرافتمند هستند که هرگر در مقابل کسی تسلیم نمی‌شوند، حادثه ترور “صالح الصماد” مدیر جمهوری که ملت یمن ده‌ها سال بود به دنبال شخصیت عزتمند و با قدرتی چون او می‌گشتند،هزاران یمنی را از منطقههای مختلف برای تشییع پیکر او به صنعا کشاند.

الحاضری در همین خصوص توضیح داد: خیل عظیم جمعیت با وجود  بمباران سنگین صنعا که از شب قبل از مراسم تشییع آغاز انجام گرفته بود و بمباران حاشیه میدان “السبعین” که تشییع پیکر شهیدان در آنجا شد به صنعا آمدند و در این مراسم شرکت انجامند. پایان اقدامات دشمن سعودی برای ترساندن آقام و ممانعت از حضورشان در مراسم تشییع بی نتیجه ماند و مشاهده انجامیم که یمنی‌ها از بمباران پی در پی مناطق نزدیک به مراسم تشییع هیچ هراسی نداشتند.

وی افزود: نکته این مکانســـــت که ما در خصوص افراد غیر نظامی نقل کرد می‌گوییم و حاضران از مجاهدان نبودند، زیرا مجاهدان در میدان‌های نبرد هستند، اگر یک فرد غیرنظامی یمنی اینگونه با بمباران و حملات هوایی برخورد می‌کند و ترسی به دل راه نمی‌دهد پس مجاهدان در میدان نبرد چگونه خواهند بود؟ دشمن این مسائل را بررسی می‌کند و متوجه می‌شود که با چه ملتی می‌جنگد.

این کارشناس یمنی با تاکید بر سرخوردگی سعودی‌ها گفت: برخورد دشمن با مراسم تشییع شهید “صالح الصماد” نشان دهنده ناامیدی و یأس انجام گرفتید دشمن و برخود احساسی با این مسئله بود زیرا می‌دانست که اقداماتش نتیجه‌ای دربر نخواهد داشت، اما از سر خشم اقدام به بمباران صنعا انجامند.

وی خاطر نشان انجام: سعودی‌ها قصد داشتند با بمباران مناطق اطراف محل تشییع، آقام را پراکنده کنند زیرا گمان می‌انجامند که صدای انفجارها می‌تواند یمنی‌ها را بترساند. دشمن متاسفانه بیمارستان “سبعین” در حاشیه میدان سبعین را دنبال قرار داده اســـــت و این بیمارستان تنها پژوهشگاه خون یمن اســـــت. پایان مراکز درمانی یمن برای تهیه خون و پلاسما و فراورده های خونی به این مرکز که هم اکنون به طور تکمیل ویران انجام گرفته اســـــت وابسته هستند.