پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - اقامت زیاد از 11 میلیون نفرشب مسافر در ماخانومدران • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

مهران حسنی در گفت‌وگو با پژواک نیوز، اظهار انجام: از ۲۷ اسفند تا پایان روز نهم فروردین سال‌جاری، ۱۱ میلیون و ۷۲ هزار و ۷۱۵ نفر شب از گردشگران نوروزی در اســـــتان ماخانومدران اقامت انجامند.

وی ضمن اشاره به بازدید ۵۷۷ هزار و ۵۰۸ نفر از اماکن مذهبی اســـــتان افزود: تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های اســـــتان را ۲۷۰ هزار و ۹۴۲ نفر و تعداد بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی فرهنگی را ۴ هزار و ۳۴۰ نفر ثبت انجام گرفته اســـــت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماخانومدران تعداد برگزاری کنسرت‌های موسیقی و جنگ شادی را در سطح اســـــتان طی این مدت، ۸۵ اجرا بیان و اظهار انجام: ۴۷۳ نمایشگاه فرهنگی هنری و صنایع‌دستی نوروزی نیز در اســـــتان برگزار انجام گرفت.

اقامت ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر در روستاهای ماخانومدران
جانشین دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر ماخانومدران با اشاره به بازدید یک‌میلیون و ۷۳۳ هزار و ۳۱۰ گردشگر از روستاهای ماخانومدران، خاطرنشان انجام: تعداد گردشگران مقیم در روستاهای ماخانومدران تا پایان روز نهم به دو میلیون و ۴۶۴ هزار و ۳۰۰ نفرشب رسیده اســـــت.

حسنی با اشاره به جابه‌جایی ۳۳ هزار و ۹۸۰ نفز از مسافران از طریق حمل‌ونقل ریلی، اضافه انجام: میزان تردد خودروها در محورهای ورودی اســـــتان از ابتدای طرح تاکنون، یک‌میلیون و ۵۱۹ هزار و ۵۳ دستگاه و میزان خروجی نیز یک‌میلیون و ۲۱۶ هزار و ۶۵۲ دستگاه بوده اســـــت.

وی تعداد کل بازدیدهای نظارتی انجام انجام گرفته از واحدهای اقامتی، پذیرایی، صنوف، مراکز درمانی و حمل‌ونقل را ۴ هزار و ۶۸۰ مورد اعلام انجام و متذکر انجام گرفت: ۹۸ مورد اخطار کتبی نیز برای واحدهای متخلف صادر انجام گرفت.

برپایی ۵۵ هزار تخته چادر در پارک‌های جنگلی ماخانومدران

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماخانومدران ضمن اشاره به برپایی ۵۵ هزار و ۸۲۲ تخته چادر در پارک‌های جنگلی اســـــتان، یادآور انجام گرفت: تعداد بازدید از مراکز اقامتی موقت منطقهداری‌های اســـــتان به ۷ هزار و ۷۰۵ مورد رسیده اســـــت.

این مسئول میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر را طی این بازه زمانی، ۷۵ هزار و ۷۵۴ (هزارلیتر) اعلام و عنوان انجام: میزان مصرف نفت‌گاز ۱۰ هزار و ۲۹۲ (هزارلیتر) و میزان مصرف CNG هشت‌هزار و ۲۰ (هزار کیلوگرم) ثبت انجام گرفته اســـــت.
 
حسنی در پایان گفت: ستاد اجرایی خدمات سفر ماخانومدران تا ۱۷ فروردین ۹۷ در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماخانومدران مستقر اســـــت.

معدوم‌سازی زیاد از ۱۱ تن مواد غذایی فاسد
گفتنی اســـــت به نقل رویدادنگار پژواک نیوز مستقر در ستاد خدمات سفر ماخانومدران، از ابتدای آغاز فعالیت این ستاد تا پایان روز نهم، ۱۱ هزار و ۵۶۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد در سطح اســـــتان کشف و معدو‌م‌سازی انجام گرفت.

طی این بازه زمانی، ۲۶۹ تن پرتقال، ۳۳۰ تن سیب، ۱۳۵ تن گوشت قرمز، ۴۰۹ تن گوشت مرغ و ۱۰۷ تن تخم‌مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار اســـــتان توزیع انجام گرفته اســـــت و نزدیک به ۶۰۰ واحد متخلف صنفی نیز شناسایی انجام گرفته اســـــت.