پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - دستگیری گردانندگان کانال‌‌های تلگرامی مزاحم و کلاهبردار اینترنتی در ماخانومدران • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷


دستگیری گردانندگان کانال‌‌های تلگرامی مزاحم و کلاهبردار اینترنتی در ماخانومدران

به نقل پژواک نیوز، سرهنگ حسن‌ محمدنژاد طی گفت‌وگویی از شناسایی و دستگیری افرادی که با انتشار مطالب ‌کذب و توهین‌آمیز در کانال‌های تلگرامی و تمسخر آقام، موجب سلب‌ آسایش و هتک‌حیثیت آقام می‌انجام گرفتند، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا رویداد داد.

وی بیان انجام: در پی مراجعه یکی از منطقهوندان به پلیس‌فتا مبنی بر این که شخصی ناشناس با انتشار مطالبی در قالب صوت، تصویر و فیلم در تعدادین کانال تلگرامی، وی را مورد تمسخر قرار داده اســـــت موضوع در دستورکار ماموران پلیس‌فتا قرار گرفت .

مدیر‌پلیس فتا ماخانومدران، افزود: پس از انجام بررسی‌های فنی و پلیسی مشخص انجام گرفت، هر یک از کانال‌های مورد نظر توسط تعدادین نفر به هویت‌های معلوم مدیریت می‌شوند.

محمدنژاد تصریح انجام: کارشناسان پلیس فتا با اســـــتفاده از روش‌های فنی و مهندسی اجتماعی، ادمین اصلی کانال‌های موردنظر را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی، متهمان را دستگیر انجامند.

وی، خاطرنشان انجام: متهمان در بازجویی های به عمل آمده به تشکیل کانال و گروه های تلگرامی با دنبال توهین و تمسخر افراد در دیگر اســـــتان‌های کشور برای سرگرمی خود اعتراف انجامند.

شناسایی ۹۰ فقره هشدارات حساب‌های بانکی اشخاص
مدیر پلیس فتا اســـــتان از دستگیری فردی که با اســـــتفاده از یک نرم افزار جاسوسی و تبلیغ آن در کانال های تلگرامی و فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از آقام می انجام رویداد داد.

محمدنژاد از دستگیری فردی که با اســـــتفاده از یک نرم افزار جاسوسی و تبلیغ آن در کانال‌های تلگرامی و فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از آقام می‌انجام رویداد داد.

وی در تشریح این رویداد گفت: در پی مراجعه یکی از منطقهوندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز وجه از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

مدیر پلیس فتا اســـــتان ماخانومدران افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده ماموران متوجه تعدادین فقره کلاهبرداری با برداشت غیرمجاز وجه از حساب مخاطبان فضای مجازی توسط متهم یا متهمان انجام گرفتند و اقدامات پلیسی را برای شناسایی آنان آغاز انجامند.

محمدنژاد خاطرنشان انجام: ماموران پس از اقدامات هشداراتی موفق انجام گرفتند متهم را که اهل یکی از اســـــتان های شمال غربی کشور بوده، شناسایی کنند.

وی تصریح انجام: پس از هماهنگی با مرجع قضایی ماموران در عملیاتی ضربتی متهم را دستگیر و در بازرسی از منزل وی ۱۰ عدد سیمکارت، تعدادی گوشی موبایل، لپ‌تاپ و سیستم رایانه‌ای حاوی هشدارات شخصی مالباختگان کشف انجامند.

مدیر پلیس فتای ماخانومدران بیان انجام: متهم با طراحی نرم افزاری با عنوان تعلیم ساخت ربات و نصب ویندوز یک پلن جاسوسی با عنوان Setting را برای مخاطبان و مخاطبان کانال‌های تلگرامی ارسال می‌انجام که با نصب این نرم‌افزار توسط کاربر متهم به هشدارات گوشی، پیامک ها و ارتباط مبادله انجام گرفته با سامانه‌های ussd اعم از شماره کارت، رمز دوم بانکی آنان دسترسی پیدا می‌انجام.

محمدنژاد در ادامه گفت: متهم که با بررسی‌های انجام انجام گرفته در سیستم‌های رایانه‌ای و ایمیل‌های شخصی وی ۹۰ فقره هشدارات حساب‌های بانکی اشخاص مختلف شناسایی و کشف انجام گرفته اســـــت، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی انجام گرفت.

وی از مالباختگان و کسانی که با اســـــتفاده از این نرم‌افزار مورد سرقت واقع انجام گرفتند خواســـــت؛ برای رسیدگی به شکایت و یا تنظیم دادخواســـــت به پلیس فتای اســـــتان ماخانومدران و یا دادسرای محل سکونت خود مراجعه کنند.

مدیر پلیس فتا ماخانومدران در خاتمه با بیان اینکه امروزه زیادی از اپلیکیشن‌های رایگان که در فضای مجازی وجود دارند، حاوی بدافزارهایی هستند که می‌توانند به هشدارات حیاتی افراد دسترسی داشته باشند، گفت: مخاطبان شبکه‌های اجتماعی مراقب باشند تا بر روی هر پیوندی که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شود کلیک نانجامه و هر نرم‌افزاری که در این محیط تبلیغ می‌شود را دانلود نکنند، زیرا امکان نصب بدافزار وجود خواهد داشت، بدافزارهایی که تصویر ها و هشدارات شخصی و مالی قربانی را سرقت و هشدارات خصوصی وی را دستمایه اخاذی، برداشت غیرمجاز و دیگر نیات سوء خود قرار می‌دهند.