پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - سناریوی دستبند؛ توطئه غرب پس از خروج آمریکا از برجام • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

 

مهدی محمد صادقی

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۱۸:۵۹

Share/Save/Bookmark

 

سناریوی دستبند؛ توطئه غرب پس از خروج آمریکا از برجام

به نقل پژواک نیوز، دیدار و تماس‌های سران سه کشور اروپایی (بریتانیا، آلمان، فرانسه) با مدیر‌جمهوری آمریکا پیش از ترک برجام، از سناریو دهشتناکی مبنی بر نگهداشت جمهوری اسلامی ایران در محدودیت‌های برجام، علیرغم خروج کدخدا از توافق و نقض صریح برجام اســـــت.

تعبیر مرموزانه اخیر بوریس جانسون وزیر امور خارجه بریتانیا از برجام تحت عنوان دستبندی که بر دستان ایران زده انجام گرفته، از سناریوی صهیونیستی- آمریکایی خطرناک جبهه اســـــتکبار حکایت دارد. علی‌ایحال منافع ملی ایجاب می‌نماید تا دولت جناب آقا روحانی در این برهه از تاریخ، با اتخاذ اســـــتراتژی متقن و صحیح، توطئه مذکور را خنثی نماید. مع‌الاسف مدیر‌جمهوری کشور در نخستین نطق حتمی خود پیرامون ترک برجام از سوی ایالات متحده، با تاکید بر حفظ برجام از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران با وجود خروج آمریکا، نگرانی‌ها در مورد تداوم گرفتاری در دستبند و باتلاق برجام را برای دلسوزان منافع ملی کشور خاطر نشان انجام.دلیل که پرسش اساسی این مکانســـــت که با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر بدعهدی طرف غربی، مستندات تاریخی و نقض مکرر برجام از سوی طرف آمریکایی، با کدام منطق و برهانی، ریاســـــت‌جمهوری در مورد حفظ توافق برجام با وجود پاره انجامن آن از سوی آمریکا، نسبت به تداوم آن با ۵ کشور دیگر بدون حضور آمریکا موضع‌گیری حتمی می‌کنند؟ از سوی دیگر مگر برجام با وجود کدخدا چه منافعی برای کشور داشت که حال برای حفظ آن ننگ دیگری را به حیثیت ملی کشور باید تحمل کنیم؟ پرواضح اســـــت که سناریوی دستبند غرب، طرحی منسجم و پلن‌ریزی انجام گرفته برای تضعیف گفتمان مقاومت و گیمگری ناحیه‌ای ایران اســـــت. معهذا بایسته اســـــت کلید موعود جناب آقا روحانی در این مقطع دستبند برجام را گشوده و بازوان تنومند جمهوری اسلامی ایران را در عرصه روابط بین‌الملل تقویت نماید. رجاء واثق داریم که این بار دولت یازدهم تدبیر را مثمرثمر به کار گیرند و به‌دور از نگاه غرب‌زده، منافع ملی را قربانی منافع حزبی و جناحی نکنند. به زعم نگارنده دولت ابتدا باید به تاسی از منویات مقام معظم رهبری (حفظه‌الله تعالی) بعد از پاره انجامن برجام و بدعهدی آمریکا، برجام را آتش بخانومد و برای رقابت پایان عیار ژئوپولیتیکی در عرصه نفتی و گیمگری فعال در غرب آسیا با وجود تانجام گرفتید تحریم‌ها مهیا شود.

 شایان توجه اســـــت که اقدام متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در این راه می‌تواند حمایت صریح و آغازحضور مستشاری در یمن و تسریع در ایجاد پایگاه نظامی در سوریه باانجام گرفت تا به فرموده خمینی کبیر(ره) مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، جامه عمل بپوشاند.