پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - عبور "اســـــتراتژیک" یا "تراژیک" چهار گروه از روحانی • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ تایم ۰۹:۴۸

Share/Save/Bookmark

 

اهبرد نظام و رهبری معظم (امام وامت) اینست که مشکل لاینحل وجود ندارد و کشور توان ادامه راه رادارد و بایددرمقابل دشمن ایستادگی داشت تا ان شاءالله برکات الهی ناشی از جهاد فوراً فوران کند. دولت اگرراه امید و “تدبیر مقاومتی” قدم بردارد، حتماً آقام و خدا راضی خواهند بود .

به نقل پژواک نیوز،  “عبور از روحانی” نام آرزونجام جدیدی اســـــت که در فضای رسانه‌ای کشور ایجاد انجام گرفته و برخی تلاش می‌کنند آن را به پارادایم مسلط فضای سیاسی ایران تبدیل کنند.

این بار اما تئوری «عبور از روحانی»درابتدای کاردولت دوازدهم، مانند «عبور از خاتمی» که در سال‌های پایانی دولت ابداًحات از سوی حامیان انتخاباتی سید محمد خاتمی مطرح انجام گرفت از سوی حامیان حسن روحانی مطرح انجام گرفته و ازیک منظر دارای منشأ مبهم و به صورت حتم مشکوکی اســـــت
 
گروه۱-چهره‌ای رادیکال با شعارهایی ساختارشکن در انتخابات از سوی مدیر جمهور نیز افزایش در راســـــتای جذب این افراد بود و درحال حاضر دولت و شخص مدیر جمهور را در داخل نظام می‌بینند، بنابراین به “فاصله انهدامی” و “عبور انهدامی” از روحانی فکر می‌کنند…(عبورغیردموکراتیک ازدولت) .
 
علت این اندیشه شوم و ضدانقلابی و ضدنظامی این اســـــت که بنا دارند براساس راهبرد دشمن ونظام سلطه رسانه‌ای،به آقام وجهان تصویری #سیاه ازجمهوری اسلامی نشان دهند واثبات کنند که نظام به بن بست رسیده و راهی جز ء نابودی نیست وبرای همین پازل تکمیلی آشوب طلبی ها ،اغتشاش طلبی ها،خیمه آتش زدن‌ها ،،نامه نگاری‌هااااا!!، سقوط آزاد دولت حتمی جمهوری اسلامی اســـــت، این طیف که در دولت هشتم نیز بحث عبور از خاتمی با دنبال سقوط دولت با پس زمینه سقوط  آزادنظام را مطرح انجامند. (به صورت حتم به جریان رادیکال فتنه،باند انحراف را هم این روزها باید اضافه انجام…).
 
-نتیجه ائتلاف تاکتیکی ابداًح طلبان، کارگزاران و اعتدال و توسعه و برخی اصولگرایان بود، اما از همان روزهای انتخابات مشخص بود این جبهه سیاسی و انتخاباتی دوام تعدادانی نخواهد آورد
 
-جریان فتنه و رادیکال‌های گرداننده  آن با یک شیب ملایم و به مرور انتقادات از دولت مستقر را مطرح کنند(فاصله انتقادی) تا ضمن بهره‌مندی از حضور در دولت، ناکامی‌های دولت و  رییس جمهوری، که پایان قد از آن حمایت انجامه بودند،  در انتخابات ۱۴۰۰  گریبان آنها را نگیرد و از این بابت آسیبی به آنها وارد نشود
 
-عبوراین گروه بدخیم از شخص جناب آقا روحانی ،یک عبور اســـــتراتژیک اســـــت.
 
گروه۲-عده (فرصت طلب)دیگری از منتقدان نیز بدلیل امتیاز طلبی‌های مدیریتی در پی این هستند تا راه خود را از دولت جدا کنند. در واقع این افراد چون به مناصب و جایگاه‌های مدیریتی مدنظر خود دست نیافته‌اند، رانت رأی و حمایت خود در ایام انتخابات را از دست رفته می‌بینند و به مخالفان دولت تبدیل انجام گرفته‌اند. (باند بی رگ قدرت‌طلب و یا فرصت طلب که گاهی ابداًح طلب وگاهی اصولگرا و به اصطلاح  #دوگانه زیست هستند).
 
گروه۳-اما برخی دیگر #طرفداران انتخاباتی دولت و جناب آقا روحانی هستند که این دولت را به لحاظ توان وتفکر ضعیف می‌دانند و ضعف‌های آشکار و عملانجام نابسامان دولت در حوزه‌های مختلف را مدنظر قرار می‌دهند و به سمت عبور از روحانی یا انتقاد از دولت قدم برداشته‌اند. آنها انتظار عملانجام معقول و منطقی از دولت را به مثابه دل بستن به سرابی می‌بینند که هر گونه امید آنها را در انتها ناامید خواهد انجام. این طیف از منتقدان ناتوانی و ناکامی دولت در حل اوضاع نابسامان اقتصادی، مشکلات معیشتی، بحران موسسات مالی، امدادرسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه و…  را به عنوان نشانه‌هایی از ناکارآمدی دولت به حساب می‌آورند. دراین طیف  عموم آقام –بخشی ازجریان های داخل نظام چه ابداًح طلب و چه به اصطلاح اصولگرایانی هستند که به جناب آقا روحانی رأی داده‌اند و امروز پشیمانند وچه زودپشیمان انجام گرفته‌اند …(عبور تراژیک یا ناچاری)
 
– !صادق زيباكلام(ازجمله افراد گروه سوم) در روخانومامه اعتماد نوشت: نارضايتي از دولت آقاي روحاني چه در منطقهستان‌ها و چه درپایتخت از اوايل سال تحصيلي خيلي پررنگ بود و اين را در گردهمايي‌هاي دانشجويي مي‌ديدم. حتي در اجتماعاتي كه قبل از اينكه دانشگاه‌ها باز شوند، در تابستان و معقولت‌هاي مختلف مي‌رفتم، اين امر قابل مشاهده بود. با شروع سال تحصيلي نارضايتي‌ها پررنگ‌تر انجام گرفت. بنده خيلي در دوران انتخابات رياســـــت‌جمهوري دوازدهم براي حمايت از آقاي روحاني كمپين كرده بودم. از اين حيث خيلي در معرض انتقاد قرار مي‌گرفتم. برخي من را متهم مي‌كردند كه قصد فريب راي‌دهندگان را داشته‌ام. در عين حال برخي هم معتقد بودند كه صادقانه از آقام خواســـــته‌ام تا به آقاي روحاني راي دهند و خودم هم فكر نمي‌كردم كه آقاي روحاني چنين عملكردي داشته باانجام گرفت( باید در کنار روحانی بمانیم، بسوزیم و بسازیم)
 
گروه۴-جریان انقلابی هستند که ازابتدا و درد و انتخاب و انتخابات، راهبردشان “فاصله انتقادی”از جناب آقا روحانی و دولت محترم مستقر بود و هست لیکن به دنبال “عبور غیردموکراتیک ازروحانی” نیستند و باتوجه به وجوب حفظ نظام و منافع نظام به هیچ وجه به دنبال “عبوراز دولت حتمی ” یازدهم و دوازدهم نبودند و نیستند دلیل که دولت نتیجه وعصاره رأی ملت هست وباید تلاش شود تاپایان راه و راه، صحیحاً وسالماً اوج داشته باانجام گرفت و درموقع فرود ،چرخ‌ها باز و ملت و کشور فرود آرامی داشته باشند هرتعداد دشمن (بعلاوه گروه ۱و۲) اســـــتراتژی دشمنانه‌اش اقتضا می‌کند که این هواپیما به دلیل نقص فنی فرود اجباری زودتر از موعد داشته یا اساساً سقوط آزاد داشته باانجام گرفت .(عبور تراژک یا ناچاری)
 
راهبرد نظام و رهبری معظم  (امام وامت) اینست که مشکل لاینحل وجود ندارد و کشور توان ادامه راه رادارد و بایددرمقابل دشمن ایستادگی داشت تا ان شاءالله برکات الهی ناشی از جهاد فوراً فوران کند.  دولت اگرراه امید و “تدبیر مقاومتی” قدم بردارد، حتماً آقام و خدا راضی خواهند بود .
 
(اما دشمن و عناصرداخلی فتنه نمی خواهند)