پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - لشکر حضرت زینب(س) باید پیشرو در محرومیت‌زدایی و پیشتار در ساخانومدگی باانجام گرفت • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

به نقل پژواک نیوز، مسئولان لشکر آقامی حضرت زینب(س) ماخانومدران به همراه فرماندهان تیپ و گروهان این لشکر که همه از خانواده‌های شهیدان هستند با مدیرکل امور بانوان و خانواده اســـــتانداری ماخانومدران دیدار انجامند.

عقیله ملازاده سورکی فرمانده لشکر آقامی حضرت زینب(س) ماخانومدران در این دیدار اظهار انجام: لشکر آقامی بانوان ماخانومدران با نام حضرت زینب(س) تقریبا از بهمن‌ماه ۹۵ تأسیس و کارهای توجیهی آن از تیر‌ماه ۹۶ در سراسر ماخانومدران از کلاردشت گرفته تا گلوگاه آغاز و از شب نخست محرم سال گذشته فعالیت خود را شروع انجام.

وی افزود: در این راســـــتا، سعی بر این بود برای تقویت رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت و نیز کمک‌رسانی به آقام مسلمان کشور و امت اسلامی در آسیب‌های گوناگون فعالیت‌های لازم صورت گیرد.

فرمانده لشکر آقامی حضرت زینب(س) ماخانومدران حیاتی‌ترین دنبال این مجموعه را کارهای فرهنگی اعلام و بیان انجام: سعی بر این اســـــت که در گام نخست موانع فکری و اعتقادی اسلامی را نشان و مرتفع کنیم و نشان دهیم مسلمانان و به‌ویژه شیعه دارای فرهنگ عمیق برگرفته از فرهنگ علوی اســـــت که در این راســـــتا، صرف اظهار آن بی‌فایده اســـــت و باید به مرحله عمل برسد تا پابه‌پای متعهدان این فرهنگ در عرصه‌های گوناگون پیش رویم.

ملازاده با بیان اینکه لشکر آقامی بانوان حضرت زینب(س) نخستین لشکر خانومان حامی جبهه مقاومت در کشور اســـــت، خاطرنشان انجام: ما خانومان ماخانومدران سعی داریم همان‌گونه که خانومان دفاع مقدس در پشت جبهه‌ها با درایت رزمندگان ما را پشتیبانی می‌انجامند، در پشت جبهه مقاومت عمل کنیم که اگر این امر صورت گیرد، پیروزی زودتر و مطلوب‌تر محقق می‌شود.


ساماندهی ۲۸ هزار نفر در لشکر حضرت زینب (س)

وی با بیان اینکه بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری به رژیم صهیونیستی که فرمودند: “شما ۲۵ سال فردا را نخواهید دید.” ما ۲۵ گروهان را برگرفته از لشکر ۲۵ کربلای ماخانومدران در این لشکر سازماندهی انجامیم، عنوان انجام: لشکر آقامی حضرت زینب(س) اســـــتان ماخانومدران شامل سه تیپ اســـــت که در شرق، میانه و غرب ماخانومدران سازماندهی و راه‌اندازی انجام گرفته اســـــت.

فرمانده لشکر آقامی حضرت زینب(س) ماخانومدران ادامه داد: تیپ شرق ماخانومدران با نام حضرت معصومه(س) با هفت منطقه تحت فرماندهی مادر شهید والامقام حسین مشتاقی، تیپ میانه با نام حضرت ام‌البنین(س) با هشت منطقه تحت فرماندهی همسر شهید شالیکار و تیپ غرب اســـــتان با نام حضرت نرجس(س) با هشت منطقه تحت فرماندهی همسر شهید محرم‌علی مرادخانی سازماندهی انجام گرفت.

ملازاده با بیان اینکه در حال حاضر زیاد از ۲۸ هزار خانوم ماخانومدرانی عضو لشکر آقامی حضرت زینب(س) هستند، یادآور انجام گرفت: به تعداد هر منطقه یک فرمانده گردان، و هر گردان به تعداد حوزه‌هایش یک فرمانده گروهان و هر گروهانی به تعداد پایگاه‌هایش یک فرمانده دسته دارد.

وی در ادامه به ساماندهی دو تیپ ویژه این لشکر در کنار عضوگیری از بسیجیان سایر اقشار نظیر دانش‌آموزی، دانشجویی، پزشکان، مهندسین و غیره اشاره و بیان انجام: دو تپپ پسران زیر ۱۲ سال با نام حضرت علی‌اصغر(ع) و دختران زیر ۱۲ سال با نام حضرت رقیه(س) نیز راه‌اندازی انجام گرفت که سعی انجام گرفت این فرخانومدان انقلاب را با اصول و موازین قرآنی، سیره اهل بیت(ع) و موازین اسلامی آشنا و آنان را بارور کنیم تا ذخیره‌های نیکوی برای نظام جمهوری اسلامی باشند.

امور فرهنگی در صدر اهداف لشکر آقامی حضرت زینب (س) اســـــت
فرمانده لشکر آقامی حضرت زینب(س) ماخانومدران با بیان اینکه این لشکر، حیاتی‌ترین کار و دنبالش اشاعه فرهنگ امت اسلامی در میان آحاد اقشار جامعه اســـــت، تصریح انجام: حیاتی‌ترین دنبال ما کار فرهنگی اســـــت و دغدغه ما نشر علوم تشیع در کشور، ملل مختلف برون مرزهای ما، کمک به جبهه مقاومت، کمک به پایان مسلمانان و مستضعفان جهان اســـــت.

ملازاده در ادامه به بخشی از فعالیت‌های این مجموعه اشاره و گفت: جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی در پنج مرحله به میزان زیاد از ۲ میلیارد تومان برای زلزله‌زدگان کرمانشاه و هم‌چنین جمع‌آوری دو میلیارد تومان کمک‌های نقدی برای جبهه‌های مقاومت و نیز کمک به بازسازی یادمان هفت‌تپه بخشی از فعالیت‌های این لشکر اســـــت.

مادر شهید مدافع حرم محمود رادمهر با بیان اینکه ما امنیت حال حاضر کشور را مدیون خون شهیدان هستیم، گفت: ما می‌خواهیم پایانی مسئولان اجرایی کشور، حمایت خود را از این لشکر داشته باشند تا ما بتوانیم در پشت جبهه‌ها، از رزمندگان‌مان حمایت و پشتیبانی کنیم.

دنبال لشکر حضرت زینب(س) تربیت خانومان در تراز تمدن اسلامی اســـــت
معاون فرهنگی لشکر آقامی حضرت زینب(س) ماخانومدران گفت: راه‌اندازی و فعالیت این لشکر در کنار سایر اهداف ذکر انجام گرفته، کمک به خودمان به‌عنوان خانومان جامعه اسلامی اســـــت.

خادملو افزود: از اهداف و دغدغه‌های ما اســـــت که خانوم مسلمان کیست، دنبال این لشکر آن اســـــت که خانومانی تربیت کند که به فرموده مقام معظم رهبری در تراز تمدن اسلامی باشند.

معاون فرهنگی لشکر آقامی حضرت زینب (س) خاطرنشان انجام: باید بتوانیم کاری کنیم که خانومان ما به حرکت وادار شوند و بدانند چه بکنند تا زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) باشند و جلودار این خانومان، همسران و مادران و خانواده‌های شهیدان هستند.

این مسئول تصریح انجام: ما کم‌کم می‌دیدیم که خانواده‌های شهیدان در حال فراموشی بودند، اما با خون جدیدی که شهیدانی مدافع حرم به جامعه تزریق انجامند و ‌به ما یادآوری انجامند خون‌هایی را که در دفاع مقدس و انقلاب برای کشور تقدیم انجام گرفت.

خادملو با بیان اینکه تغییر ذائقه امروز خانومان ما، خواســـــته اســـــتکبار اســـــت، متذکر انجام گرفت: باید ذائقه‌ها را تغییر دهیم، ما دغدغه‌های فراوانی را برای تغییر خانومان جامعه ما، چه در بحث اشتغال، چه در بحث افزایش جمعیت و چه در مباحث گوناگون پیرامون این موضوعات داریم. ما باید خانومان ماخانومدران را به سمتی سوق دهیم که خانوم الگوی مسلمان تمدن اسلامی باشند.

به سمت توانمندی اقتصادی حرکت کنیم
مدیرکل امور بانوان و خانواده اســـــتانداری ماخانومدران نیز ضمن گرامیداشت یاد شهیدانی مدافع حرم و به‌ویژه شهیدانی خان‌طومان گفت: با مطالعه خانومدگی عصر پیامبر اکرم (ص) می‌بینیم که یاران پیامبر دو گروه انصار و مهاجر بودند که ایشان احترام ویژه‌ای را برای مهاجران قائل بودند که مایه غبطه سایرین می‌انجام گرفت.

سمیه قاسمی طوسی با بیان اینکه شهیدانی مدافع حرم نیز از خیلی از امور گذشتند تا امنیت و آسایش را برای آقامان کشورشان تضمین کنند؛ افزود: آن‌ها به یک دنبال و آرمان متعالی اندیشیدند و از دیار خودشان به دیار دیگری در برون مرزها هجرت انجامند تا ابتدایی و اساسی‌ترین اصول هر کشور یعنی امنیت را تأمین کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده اســـــتانداری ماخانومدران اظهار انجام: لازمه سرمایه‌گذاری در هر کشوری امنیت اســـــت و نباید این امنیت، ما را از سایر امور غافل کند و باید پس از این امنیت، به فکر پلن‌ریزی برای رسیدن به اهداف باشیم.

این مسئول تصریج انجام: رهبر معظم انقلاب، سال‌جاری را سال ارزش نهادن به کالاهای ایرانی نامگذاری انجامند، آیا منظور ایشان تنها آن اســـــت که بیاییم و کالای ایرانی بخریم؟ باید برای تولید کالای ایرانی بسترسازی کنیم، باید به کالا و تولیدکننده ایرانی ارج نهاده شود.

طوسی با بیان اینکه باید از نظر اقتصادی حرفی برای گفتن داشته باشیم، خاطرنشان انجام: باید به جایی برسیم که پایان اصول دینی و اعتقادی ما در قالب اقتصادی پیشرفته به منصه ظهور برسد؛ لذا این لشکر  نیز باید گام‌هایی برای پیشرفت اقتصاد کشور برداشته و به این سمت حرکت کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده اســـــتانداری ماخانومدران عنوان انجام: از سویی دیگر باید روی نقاط محروم کشورمان انگشت بگذاریم و برجسته کنیم. باید ما هم، چون شهیدان پیشرو باشیم و فقر را در کشور برجسته و ریشه‌یابی کنیم.

این مسئول تصریح انجام: دوست دارم این لشکر را پیشرو در رفع محرومیت از چهره مناطق محروم، پیشتاز در عرصه ساخانومدگی و فعالیت‌های اقتصادی و ایثار و فداکاری برای آقامان مظلوم، شایسته و فهیم کشورم ببینم.

طوسی در پایان توصیه انجام: این مجموعه آنقدر باید جاذبه داشته باانجام گرفت و همین‌طور جاذبه ایجاد کند که دختران و خانومان ما با تفکر و ذائقه‌های متنوع، آن را از خودشان بدانند و تمایل به عضویت و فعالیت در این مجموعه را داشته باشند.