پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - هانجام گرفتار موشکی اسرائیل به روسیه • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ تایم ۰۷:۵۳

Share/Save/Bookmark

 

یک منبع دیپلماتیک مدعی ارسال پیام هانجام گرفتار تل آویو به روسیه مبنی بر عدم فروش سامانه موشکی «اس-۳۰۰» به سوریه انجام گرفته اســـــت.

به نقل پژواک نیوز،فارس : یک منبع دیپلماتیک مدعی ارسال پیام هانجام گرفتار تل آویو به روسیه مبنی بر عدم فروش سامانه موشکی «اس-۳۰۰» به سوریه انجام گرفته اســـــت.

 

یک رسانه صهیونیستی به گرازش از یک منبع دیپلماتیک از هانجام گرفتار رژیم صهیونیستی به روسیه درباره تجهیز پدافند هوایی سوریه به سامانه قدرتمند موشکی «اس-۳۰۰» رویداد داد.

  به نوشته وبگاه «عاروتص شوع»، یک منبع دیپلماتیک گفته اســـــت که تل‌آویو در بیست و چهار تایم گذشته پیامی واضح بر این مبنا به مسکو فرستاده که فروش سامانه موشکی اس-۳۰۰ به دولت سوریه، «عبور از خط قرمز اسرائیل» اســـــت.

این در حالی اســـــت که روسیه روز جمعه از احتمال تجهیز پدافند هوایی سوریه به این سامانه موشکی رویداد داد.

نشریه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز روز یکشنبه در تحلیلی با اشاره به امکان تجهیز سوریه به سامانه اس-۳۰۰ نوشت: «تجهیز سوریه با این سامانه، برتری هوایی اسرائیل را به خطر می‌اندازد.»

این نشریه با اشاره به تنوع پدافند هوایی سوریه نوشت: «پدافند هوایی سوریه به طور عمده مجهز به موشک‌های ساخت روسیه چون سامانه‌های “اس-۲″، “اس-۵” ، “اس-۶” و سامانه‌های پیشرفته‌تر سطح به هوای “اس -۱۷” و “اس-۲۲” اســـــت. به صورت حتم به روزترین سامانه‌ای که روسیه تاکنون به سوریه داده ،موشک برد کوتاه “پنتسر-۱” اســـــت که پهپادها و موشک‌هایی را بر فراز سوریه منهدم انجامه اســـــت.»

بر این اساس، ژنرال «سرگئی رودوسکوی» از مقام‌های ارانجام گرفت نظامی روسیه روز شنبه در این زمینه گفت: «روسیه، در یک سال و نیم گذشته به طور تکمیل دفاع هوایی سوریه را تجهیز انجامه و ارتقاء آن‌را ادامه می‌دهد.»

به نوشته این روخانومامه، پدافند هوایی سوریه از سال ۲۰۱۵ و به دنبال حضور نظامی روسیه در عرصه این کشور، در واکنش به حمله‌های هوایی اسرائیل فعال‌تر انجام گرفته، به طوری‌که در فوریه گذشته، پدافند هوایی سوریه موفق به سرنگونی یک فروند جنگنده «اف-۱۶» نیروی هوایی رژیم صهیونیستی انجام گرفت.

در خاتمه این مطلب آمده اســـــت: «در صورت تجهیز پدافند هوایی سوریه به اس-۳۰۰، امکان سرنگون انجام گرفتن جنگنده‌های اسرائیل وجود دارد.»