پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - پرداخت پاداش باخانومشستگی ۶۰۰ میلیونی به ۲۰۰ مقام دولتی • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

 

مدیر‌کمیسیون پلن و بودجه مجلس رویداد داد

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ تایم ۲۲:۲۲

Share/Save/Bookmark

 

به نقل پژواک نیوز، به گفته مدیر‌کمیسیون پلن و بودجه مجلس، در حالی که سال گذشته۲۰۰ مقام دولتی پاداش زیاد از ۶۰۰ میلیون تومانی گرفته‌اند، دولت بر خلاف مصوبه مجلس، افزایش حقوق کارمندان را به جای ۲۰ درصد، بین ۱۲ تا ۶ درصد اعمال انجامه اســـــت.

به گزارش رویدادگزاری تسنیم، غلامرضا تاجگردون در یک پلن تلویزیونی اظهار انجام: ۹۸۷ نفر در دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و بانک‌ها پاداش باخانومشستگی زیاد از ۴۰۰ میلیون تومان گرفته و آخر سال ۹۶ خود را باخانومشست انجامه‌اند.

وی گفت: ۲۰۰ نفر از این افراد زیاد از ۶۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته‌اند و فردی نیز یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان پاداش گرفته اســـــت.
این نماینده مجلس افزود: ۱۴ نفر از کسانی که زیاد از ۴۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته‌اند و خود را در سال ۹۶ باخانومشسته انجامه‌اند امسال مجدد به کار بازگشته‌اند.

تاجگردون ادامه داد: از دولت خواســـــته‌ایم این افراد را که سطح ­آنها معاون وزیر اســـــت از سیستم دولتی کنار بگذارد­ و در بخش خصوصی به‌کار گرفته شوند.

در همین رابطه عادل آذر، مدیر‌دیوان محاسبات از بازگشت به کار ۱۱ مدیر در وزارتخانه‌ها که در پایان سال ۹۶ باخانومشسته انجام گرفته بودند، رویداد داده اســـــت. به اعتقاد کارشناسان، دولت با این اقدام خود بحث برخورد با حقوق‌های نجومی را به بایگانی فرستاده اســـــت.

با این حال تاجگردون درباره برخورد دولت با حقوق کارمندان عنوان انجام: آنچه در مجلس تصویب انجام گرفت افزایش ۲۰ درصدی کف حقوق کارمندان بود و ­برای بقیه حقوق‌ها به‌روش پلکانی ­افزایش می‌یافت اما ­اکنون دولت افزایش حقوق را بین ۱۲ تا ۶ درصد اعمال انجامه اســـــت.
مدیر‌کمیسیون پلن و بودجه گفت: هرچه با دولت گفت‌وگو می‌کنیم نمی‌پذیرد و پاسخ جدی نمی‌دهد(!)
گفتنی اســـــت دریافتی‌های نجومی گروهی از مسئولان دولتی در سال‌های اخیر رویدادساز انجام گرفته اســـــت.
سال ۹۵ اخباری منتشر انجام گرفت که نشان می‌داد مدیر‌اسبق صندوق توسعه ملی طبق اسناد و مدارک از فروردین تا اسفند سال ۹۴ به‌طور میانگین، ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت حقوق آن هم فقط از این صندوق دریافت انجامه اســـــت. هر تعداد بعدا حدود ۷۰۰ میلیون تومان از دریافتی صفدر حسینی پس گرفته انجام گرفت، اما در همان زمان نوبخت، مدیر‌سازمان مدیریت و پلن‌ریزی کشور از وی به عنوان یکی از ذخیره‌های نظام یاد انجام.
یکی دیگر از کسانی که در ماجرای حقوق‌های نجومی سابقه دریافتهای کلان داشت و به گفته مدیر‌دیوان محاسبات، از جمله افرادی بوده که حاضر به بازگرداندن آن مبالغ نانجام گرفته بود هم بعدا به مدیریت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس منصوب انجام گرفت و بعد از تعداد ماه
 برکنار انجام گرفت.