پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - پرداخت ۷۷ فقره تسهیلات مکانیزاسیون‌ به کشاورزان در سیمرغ • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷


پرداخت ۷۷ فقره تسهیلات مکانیزاسیون‌ به کشاورزان در سیمرغ

به نقل پژواک نیوز به گرازش از سیمرغ ما، رجب فلاح در گفت‌وگو با رویدادنگار ما، اظهار انجام: سال گذشته ۳۰ فقره پرونده تبصره یک، تبصره چهار ماده یک و تجدید بنای قدیمی موردبررسی قرار گرفت که با صدور مجوز برای ۲۶ مورد تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی موافق و با چهار مورد هم مخالف انجام گرفت.

وی افزود: در سال گذشته هشت فقره پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی منطقهستان بررسی انجام گرفت که حکم تخریب دو مورد صادر و اجرا انجام گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با بیان اینکه سیاســـــت جهاد کشاورزی منطقهستان افزایش سطح آگاهی آقام در خصوص ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی اســـــت، تصریح انجام: برای این منظور تعلیم‌های حضوری در سطح منطقهستان و تشکیل کلاس‌های ترویجی انجام می‌گیرد.

این مسئول در ادامه به توزیع زیاد از ۲۱۰ تن سبوس گندم یارانه‌ای بین دامداران سیمرغ اشاره انجام و گفت: این کار در راســـــتای پلن‌ریزی به‌عمل‌آمده در سال ۹۶ و با نظارت بر توزیع از سوی مدیریت جهاد کشاورزی منطقهستان انجام‌انجام گرفته اســـــت.

فلاح با اشاره به اینکه پروژه‌های تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری منطقهستان سیمرغ در حال انجام اســـــت، اظهار انجام: جلسه تحویل زمین پروژه‌های پوشش بتنی کانال انتقال آب طرح تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستاهای رکن کلاً به طول ۱۵ کیلومتر با پیمانکاری شرکت زرین دژ خزر، اراضی شالیزاری روستای جمال کلاً به طول ۷ کیلومتر با پیمانکاری شرکت آرین پترو نقش و اراضی شالیزاری روستای ملأ کلاً به طول ۵ کیلومتر با پیمانکاری شرکت سامان توسعه البرز با حضور کارشناسان آب‌وخاک سازمان جهاد کشاورزی و شرکت توسعه آب‌وخاک پارس به‌عنوان ناظر طرح و کارشناس امور فنی و زیر بنایی منطقهستان و شورای اسلامی روستاها در محل طرح برگزار و تحویل مدیران عامل شرکت‌های پیمانکاری انجام گرفت.

وی افزود: سطح اراضی شالیزاری سیمرغ ۳ هزار و ۲۳ هکتار اســـــت.

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با بیان اینکه حدود ۳۰۰ هکتار از اراضی منطقهستان زیر کشت سبزی و صیفی می‌رود، تصریح انجام: از میان سبزیجات برگی ریشه‌ای با ۱۵۰ هکتار و پیش‌بینی عملانجام ۳۳۰۰ تن، سیر با سطح ۶۰ هکتار با پیش‌بینی عملانجام ۴۸۰ تن، کاهو با سطح ۴۲ و پیش‌بینی عملانجام ۷۵۶ تن افزایشین سطوح را دارا هستند.

این مسئول ادامه داد: به‌منظور انتخاب مزرعه نمونه در قالب پروژه افزایش تولید سبزی و صیفی منطقهستان بازدید از اراضی سبزی و صیفی توسط کارشناسان واحد تولیدات گیاهی و مرکز جهاد کشاورزی سیمرغ انجام انجام گرفت.

فلاح با اشاره به اینکه به ۷۷ نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی منطقهستان تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت انجام گرفت، اظهار انجام: این تسهیلات برای خرید انواع تراکتور، کمباین مخصوص برنج، ادوات بانک نشا، دروگر و تیلر اختصاص یافت.

وی در ادامه به بازدیدهای دوره‌ای از واحدهای صنایع غذایی و تکمیلی سیمرغ اشاره انجام و گفت: بازدید دوره‌ای صنایع غذایی و تکمیلی با حضور کارشناس صنایع کشاورزی و مسئول حراســـــت این منطقهستان از واحدهای سردخانه و سورتینگ های مستقر در ناحیه صنعتی سنگتاب و روستاهای خراط کلاً و کوشیکلا جهت پیشبرد اهداف در بخش کشاورزی و تسهیل امورات بهره‌برداران و کشاورزان به عمل آمد.

مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ از برگزاری نخستین دوره کارگاه تعلیمی کشت ذرت و کارگاه تعلیمی کشت برنج در این منطقهستان رویداد داد و گفت: به‌منظور افزایش آگاهی و به‌روزرسانی هشدارات علمی بهره‌برداران بخش‌های کشاورزی در جهت افزایش تولید و کاهش هزینه‌های آن نخستین دوره کارگاه تعلیمی کشت ذرت در مرکز جهاد کشاورزی کیاکلا با حضور محقق معین دکتر محسنی و با حضور کارشناسان و کشاورزان پیشرو در ۲۲ فروردین‌ماه سال جاری برگزار انجام گرفت.

فلاح گفت: کارگاه تعلیمی و دوره مهارتی کشت برنج هم در روستاهای سنگتاب و کوشیکلا توسط کارشناسان مروج پهنه‌ها برگزار انجام گرفت.