پژواک نیوز

پژواک نیوز ماخانومدران - ۶ گام برای داشتن پوستی درخشان و زیبا • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

 

‌می‌خواهید یک عمر پوستی معقول داشته باشید؟

 

سلامت روح و روان نخستین گام به سمت داشتن پوستی سالم اســـــت! بنابراین اگر می‌خواهید کار نیکوی برای پوستتان انجام دهید با انجام کاری برای روحتان شروع کنید. کاری کنید که باعث شود خوشحال و آسوده باشید با افکار نیکو شروع کنید. سلامت و زیبایی دو روی یک سکه هستند بنابراین با حفظ سبک خانومدگی سالم و فعال از خود مراقبت کنید. سلامت فیزیکی نیز یکی از پایه‌هایی اســـــت که در ظاهرتان انعکاس دارد. در ادامه می‌خواهم توصیه‌هایی را به شما ارائه دهم که با رعایت آن‌ها می‌توانید یک عمر پوستی سالم داشته باشید.

۱. آب رسانی، آب رسانی، آب رسانی

اگر می‌خواهید یک عمر پوست سالمی داشته باشید، زیاد حیاتی اســـــت که از درون و بیرون بدن به خود آبرسانی کنید. هر روز مقدار زیادی آب بنوشید و از کرم‌های مرطوب کننده اســـــتفاده کنید.

۲. روی غذا‌های گیاهی تمرکز کنید

تغذیه سالم و متنوع نقشی اساسی در سلامت و زیبایی ایفا می‌کند. با اینکه زیادی از آقام می‌دانند پلن غذایی ناسالم روی پوست تاثیر می‌گذارد، اما کاهش کسی می‌داند که یک پلن غذایی معقول با سلامت و زیبایی پوست ارتباط مستقیم دارد. خواص طبیعی میوه‌ها و سبزیجات می‌تواند به بهبود رنگ و درخشش پوست کمک کند و نخستین خط دفاعی تان در برابر چالش‌های جوی را تقویت می‌کند. همچنین این غذا‌ها به افزایش زیبایی و درخشش طبیعی تان کمک می‌کنند. برای مثال رنگدانه‌های گیاهی به نام کارتنوئید‌ها آنتی اکسیدان‌های قوی هستند که مزایای فراوانی برای سلامت و ظاهر پوست دارند.

۳. غذا‌های رنگارنگ میل کنید

ترکیبی از خواص میوه ها، سبزیجات و ادویه‌های مختلف می‌توانند در کنار هم خواصی شگفت انگیز برای پوستتان داشته باشند. برای مثال یک سالاد رنگارنگ می‌تواند نسبت به یک نوع میوه یا سبزیجات خواص افزایشی برای پوستتان داشته باانجام گرفت آن را به نیکوی تغذیه کند. یک پلن غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و ادویه جات می‌تواند برای کل بدن و به خصوص پوست زیاد مفید واقع شود. گوجه فرنگی و زیتون از موارد کلیدی چنین پلن غذایی می‌توانند باشند.

۴. خود را از آفتاب محافظت کنید

قرار گرفتن در معرض اشعه UV یکی از نخستین دلایل قابل پیشگیری پیری پوست اســـــت و عامل ۸۰ درصد از موارد پیری پوست اســـــت! در مقابل آفتاب هوشمند باشید این کار هم برای سلامت پوستتان مفید اســـــت و هم ظاهر آن. در برابر آفتاب از ضد آفتاب معقول و همچنین پوشش درست اســـــتفاده کنید علاوه بر این‌ها پلن غذایی و اســـــتفاده از مکمل‌های سرشار از ویتامین و آنتی اکسیدان نیز که با رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کنند زیاد اهمیت دارد.

۵. از کیفیت هوا آگاه باشید

سیگار کشیدن و آلودگی هوا برای سلامت پوستتان زیاد مضر هستند. امروزه ثابت انجام گرفته اســـــت که دود سیگار و هر نوع آلودگی هوایی دیگری می‌تواند اثرات مضر فراوانی داشته باانجام گرفت و تا جای ممکن باید از آن‌ها پرهیز انجام تا بتوان به حفظ ظاهری سالم و زیبا کمک انجام.

۶. فعال باشید

پیشگیری بهتر از هر درمانی اســـــت. امروز به یک سبک خانومدگی و پلن زیبایی سالم پایبند باشید تا هم حالا و هم ۱۰ سال دیگر ظاهری زیبا داشته باشید. باید به صورت روزانه پوست خود را تغذیه و محافظت کنید. متداوم حفظ سلامت و زیبایی ساده‌تر از این اســـــت که بخواهید آسیب‌های وارد انجام گرفته به خاطر سبک خانومدگی ناسالم را از بین ببرید. پس برای حفظ سلامت بدن و ظاهر خود فعال باشید و حتی یک روز را هم از دست ندهید.