پژواک نیوز

چگونه اطلاعات پاک شده را در سیستم‌عامل‌های مختلف بازیابی کنیم؟ توما: • پژواک نیوز

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

در این مقاله آموزشی می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که وقتی فایل‌های خود را اشتباهاً حذف کردید چگونه در پلتفرم‌های مختلف بازیابی کنیم. با توما همراه باشید.

 در این مقاله آموزشی می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که وقتی فایل‌های خود را اشتباهاً حذف کردید چگونه در پلتفرم‌های مختلف بازیابی کنیم.

برای همه ما ممکن اســت پیش بیاید که حواسمان نباشد و فایل‌ها و اطلاعات حیاتی سیستم خود را حذف کنیم. اکنون با اســتفاده از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متفاوت نباید نگران حذف فایل‌ها و اطلاعات حیاتی‌تان باشید، چرا که اگر درست عمل کنید می‌توانید آنها را با اســتفاده از ابزارهای بازیابی، بازگردانی کنید.

در گام نخست به شما توصیه می‌کنیم همیشه از سیستم خود نسخه پشتیبانی تهیه نمایید، که اگر بنا به هر دلیلی اطلاعات خود را از دست دادید، هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید و به‌سادگی بتوانید آنها را بازیابی کنید. برای سیستم‌عاملبرترین اپلیکیشن‌های پشتیبان‌گیری و بازیابی اطلاعات را در این مقاله آموزشی به شما معرفی کردیم. در سیستم‌عامل ویندوز برای تهیه نسخه پشتیبانی به مسیر زیر بروید:

Start> Settings  > Update & security > Backup> Add a drive

در قسمت Add a drive، باید محلی که می‌خواهید نسخه پشتیبانی در آن ذخیره شود را انتخاب کنید.

با اســتفاده از قابلیت Time Machine می‌توانید این کار بسادگی انجام دهید.

در گام بعدی به سراغ بازیابی اطلاعات و فایل‌ها می‌رویم. اگر فایل‌های پاک شده در Trash یا Recycle Bin باشد، بسادگی می‌توانید آنها را بازگردانید ولی اگر فایل‌های پاک شده  از Trash یا Recycle Bin حذف شده باشند، نیاز به ابزاری برای بازیابی فایل‌های پاک شده دارید.

در ویندوز نرم‌افزار Recuva و EaseUS Data Recovery جز نرم‌افزارهایی هستند که توانایی بالایی در بازیابی فایل‌های پاک شده دارند. در سیستم‌عامل OS X به شما اســتفاده از نرم‌افزارهای  Disk Drill ،Prosoft Data Rescue  وMiniTool Mac Data Recovery را توصیه می‌کنیم.

در سیستم‌عامل اندروید، اپلیکیشن‌های CM Backup، truBackup – Mobile Backup، App Backup and Restore و Easy Backup & Restore اســت. یکی از اپلیکیشن‌های مشهور در این زمینه “App Backup and Restore” اســت. این اپلیکیشن این امکان را به شما می‌دهد که از کلیه اپلیکیشن‌های موجود در دستگاه خود نسخه پشتیبانی تهیه کنید و فایل نسخه پشتیبانی را در حافظه جانبی ذخیره کنید. تنها نکته قابل ذکر در مورد این اپلیکیشن این اســت که این اپلیکیشن تنها از فایل‌های نصبی اپلیکیشن (APK) پیشتیبان تهیه می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن می‌توان به مدیریت اپلیکیشن‌ها، امکان حذف آن‌ها، امکان ارســال فایل  “APK” از طریق ایمیل، بلوتوث و وای‌فای اشاره کرد.

در سیستم‌عامل iOS، از طریق  آیتونز امکان تهیه نسخه پشتیبانی و بازیابی اطلاعاتخود را دارید. به‌راحتی می‌توانید از طریق آیتونز نسخه پشتیبانی تهیه کنید و در آی‌کلود ذخیره نمایید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه اطلاعات پاک شده را در سیستم‌عامل‌های مختلف بازیابی کنیم؟ توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.